img
Peyzaj
eren peyzaj

Hizmetlerimiz

Tüm Hizmetlerimiz

PEYZAJ UYGULAMA eren peyzaj
PEYZAJ UYGULAMA

Eren Peyzaj olarak Peyzaj Uygulama hizmeti vermekteyiz. Peyzaj Uygulama hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Peyzaj mimari hizmetleri dahilinde sunulan uygulamaları, keşif ve proje çalışmaları, sonrasında tasarım ve kurulum faaliyetleri sunuyoruz. Peyzaj uygulamalarında; hizmetlerimiz bölümünden sizlere sunduğumuz tüm uygulamarı görebilirsiniz. Uygulama hizmetimiz nasıl ilerliyor?- İlk olarak alanında profesyonel mimar ve mühendislerimizden oluşan ekibimiz uygulama yapılacak alanı keşif amaçlı ziyaret etmektedir.- Gerekli ölçümler alınır, fotoğraflar çekilir.- Mimarlarımız kendi görüşlerini size aktarırken aynı zamanda sizin görüşlerinizi not alır.- Elde edilen fizibiliteler sonucu bilgisayar ortamında Autocad, Photoshop, 3DS Max gibi peyzaj mimarisinin olmazsa olmazı programları kullanarak karşılıklı yaptığımız istişare sonucu gerçeğe en yakın ölçümler ve görüntüler elde edilir. Size gösterilir.- Görselleri beğenmeniz durumunda projede uygulanan sert ve yumuşak peyzaj ekipmanları eksiksizce alana uygulanarak teslim edilir.

Detayları Gör...

PEYZAJ PROJE VE TASARIM eren peyzaj
PEYZAJ PROJE VE TASARIM

Eren Peyzaj olarak Peyzaj Proje ve Tasarım hizmeti vermekteyiz. Peyzaj Proje ve Tasarım hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Peyzaj projesi, imarlı alanlarda yapı tarifi dışında kalan açık ve yeşil alanlar ile çatı ve atrium mekanlarının; belediye mücavir alan sınırları içi ile değişik nitelikteki özel tanımlı (karayolları, turizm alanları, koruma alanları, nehir ve göl kıyıları, spor ve eğlence kompleksleri, rekreasyon alanları vb.) kullanımlara ayrılan alanlarda ekolojik, doğal ve kültürel verilere dayalı üretilen fiziksel plan ve tasarım projeleridir. Yapı dışında kalan ve yapı yakın çevresi alanlarda bilim ve mühendislik ilkeleri çerçevesinde uluslararası standartlar, teknikler göz önünde bulundurularak hizmet sınıflar için belirlenen süre içinde proje üretim süreci gerçekleşir. Belediye ve mücavir alan sınırları içinde veya dışında, çevre düzeni planları, nazım planları ve imar planlarında açık/yeşil alanlar, aktif / pasif rekreasyon amaçlı planlarda, planlama alanlarında peyzaj projesi peyzaj mimarlığı hizmet sınıflarına göre saptanmaktadır.

Detayları Gör...

STABİLİZE BİTKİ VE YOSUN DUVAR UYGULAMASI eren peyzaj
STABİLİZE BİTKİ VE YOSUN DUVAR UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Stabilize Bitki ve Yosun Duvar Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Stabilize Bitki ve Yosun Duvar Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.   Yüzde yüz doğal mumyalanmış yosunların ve bitkilerin kullanıldığı bir uygulamadır. Nemli olmayan tüm iç mekân alanlarda rahatlıkla ve bakıma ihtiyaç duymaksızın kullanılabilir. 7 yıla kadar ilk günkü görünümünü korur. Dış mekânlarda iklimsel değişiklikler dolayısıyla deformasyonlar çok kısa süre sonra oluşmaya başladığından dolayı başarılı sonuçlar alınamayabilir.  

Detayları Gör...

BİYOLOJİK GÖLET VE PROJE UYGULAMASI eren peyzaj
BİYOLOJİK GÖLET VE PROJE UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Biyolojik Gölet ve Proje Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Biyolojik Gölet ve Proje Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Biyolojik Gölet Nedir? Kendi ekosisteminde bulunan bitkileri ve faydalı bakterileri sayesinde hiçbir kimyasala gerek kalmadan kendi kendini temizleyen doğal göletlerdir. Doğadaki dengeyi kendine örnek alan biyolojik göletler oluşturulurken suda bulunan yosun konsantrasyonu mikro-organizmalar yolu ile azaltılır, fosfor su içinde dengede tutulur. Biyolojik Göletin Faydaları Nelerdir? Adı üzerinde biyolojik oldukları için canlı ekosistemlerdir ve bu ekosistemlerin içinde yer alan bitkiler dışında balık, kurbağa gibi canlılar için de yaşama elverişlidir.Bu sebeple insan sağlığı için de tamamen zararsızdır. Tasarlanan biyolojik göletlerdeki su o kadar temiz ve zararsızdır ki içilebilir kalitededir. Kimyasal kullanımı sıfırdır ve çevreye asla zarar vermez. Su kaybı minimumda olduğundan dolayı su takviyesi maliyetleri oldukça düşüktür. Ayrıca yaşayan ve kendi kendini temizleyen ekosistem sayesinde bakım maliyetleri de minimum seviyededir.

Detayları Gör...

YEŞİL ÇATI UYGULAMASI eren peyzaj
YEŞİL ÇATI UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Yeşil Çatı Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Yeşil Çatı Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yeşil Çatı Nedir? Kısmen veya tamamen bitki örtüsüyle kaplanmış bir yapının çatısı veya su yalıtım membranı üzerine dikilmiş bir yetiştirme ortamıdır; yeşil çatı sistemleri olarakta adlandırılabilir. Ayrıca bir kök bariyeri, drenaj ve sulama sistemleri gibi ek katmanlar içerebilir. Bitki örtüsü, toprak, drenaj tabakası, çatı bariyeri ve sulama sistemi yeşil çatıyı oluşturur. Yeşil çatı (green roof), yeşil bina konseptinin en öenmli unsurlarından bir tanesidir ve ayrıca yeşil altyapı sistemlerini de olumlu yönde desteklemektedir. Tüm bu yeşil unsurların beraberce kullanılmasında büyük faydalar vardır. Yeşil Çatının Faydaları Nelerdir?   Yağmur suyunu emmek, yalıtımını sağlamak, vahşi doğa yaşamı için bir alan oluşturmak, yardımseverliği artırmak ve estetik açıdan hoş bir manzara sunarak çatıdaki insanların stresini azaltmak ve kentsel ısı adası etkisini azaltmaya yardımcı olmak gibi birçok amaca hizmet etmektedir. Yeşil çatılar, yeni binaların yanı sıra güçlendirme veya iyileştirme projeleri için de uygundur ve küçük garajlara veya daha büyük endüstriyel, ticari ve belediye binalarına kurulabilir. Kentsel ve banliyölerde ki suyu filtrelemek ve havayı işlemden geçirmek için bitkilerin doğal işlevlerini etkin bir şekilde kullanırlar.

Detayları Gör...

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ eren peyzaj
OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ

 Eren Peyzaj olarak Otomatik Sulama Sistemi hizmeti vermekteyiz. Otomatik Sulama Sistemi hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.   Otomatik Sulama Sistemi Nedir? Günümüzde hemen hemen tüm yeşil alanlarda görmeye alıştığımız otomatik sulama sistemleri, sulama yapılarını çalıştırmak için bir cihazın kullanılması mantığını taşımaktadır. Bu sayede sulama cihazlarının ve çalışan kişilerin yokluğunda bitkilerin ihtiyaç duydukları suyun tedarik edilmesi kusursuz bir şekilde gerçekleşir. Omatik sulama sistemleri, bahçenizdeki çim ve bitkilerin ideal zamanda ve ideal biçimde sulanmasına yardımcı olur. Her türlü bahçe ve yeşil alan için otomatik sulama sistemini kurmak ve uygulamaya geçirmek mümkün olabilir. Bitkilerin ihtiyacı olan zamanda ve ihtiyacı kadar su vermek ; hem zaman hem de maddi kazanç sağladığı değişmez bir gerçek. Bu amaçla gerekli alanlarda damlama gerekli alanlarda yağmurlama sistemleri kullanılarak gerekli ölçümler dahilinde sistem kurulur. 

Detayları Gör...

DRENAJ HİZMETİ eren peyzaj
DRENAJ HİZMETİ

Bahçenin görünen yüzü kadar görünmeyen yüzü yani alt yapısı peyzajın en önemli unsurları arasındadır. İyi yapılmayan bir drenaj bütün bahçenizin ciddi anlamda zararlar görmesine hatta tüm bitkilerinizin ölmesine  neden olabilir.  Drenaj ya da akaçlama, herhangi bir yerdeki suyun doğal veya yapay yollarla uzaklaştırılmasına yönelik yapılan çalışmalardır. Peyzaj Mimarlığı Sektöründe Drenaj Peyzaj mimarlığında drenaj tasarım ve planlamanın etkili olabilmesi için önemli yer teşkil etmektedir. Geleceğin yaşam çevresini planlarken topoğrafya, yapısal ve bitkisel peyzaj, mikro, makro iklimlerin ve yeşil dokunun oluşumu sırasında su ile oluşabilecek etkileri, zararları en aza indirmede, kontrol sağlamada, verimli ve ekonomik alanların sürdürlebilirliğinin oluşturulmasında drenaj yapılması peyzaj mühendisliğinde önemli bir konudur. Arazi kotlarının belirlenmesi, gerektiğinde eş yükselti eğrilerinin yeniden düzenlenmesi, sistem detayları, arazi kesitleri, elevasyonlar gibi doğal yollar sonucu drenaj için uygun eğimlerin oluşturulması, doğal zeminlerde drenaj probleminin giderilmesidir.

Detayları Gör...

PERGOLA TASARIM VE UYGULAMA eren peyzaj
PERGOLA TASARIM VE UYGULAMA

Eren Peyzaj olarak Pergola Tasarım ve Uygulama hizmeti vermekteyiz. Pergola Tasarım ve Uygulama hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pergola kelimesi kökeni açısından bakıldığı zaman Latince kökenli bir kelime olarak karşımıza çıkar. Saçak anlamına gelen Pergule kelimesinden türetilmiştir. İtalyanca'da ise pergola yani gölgelik anlamına gelir. PERGOLA SİSTEMİNİN KULLANILDIĞI ALANLAR 4 mevsim kullanılması planlanan her türlü alanlarda açılır ve kapanır özellikli pergola sistemleri rahatlıkla uygulanabilir. Verandalarda, kahvaltı salonu, kafeterya, restoran ve lokanta gibi bir çok mekanda , açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilerek bahse konu alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilir.

Detayları Gör...

SERT ZEMİN UYGULAMASI eren peyzaj
SERT ZEMİN UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Sert Zemin Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Sert Zemin Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sert zemin uygulaması bir diğer adıyla yapısal peyzaj bir projede yumuşak peyzaj dışında kalan yürüyüş yolları, merdivenler, bahçe duvarları gibi imalatlar sert zemin olarak adlandırılmaktadır. Çok eski zamanlardan bu zamana gelen bahçe de taşların kullanımı günümüz modern peyzajı ile dahada renklendirilmiştir. Renk renk taşlarla bahçeler oluşturulurken aynı zamanda bu taşlar bahçede fonksiyonel olarak kullanılmaktadır. Bir göletin yanında doğal taş görünümünde yürüyüş yolları, park alanının zemininin yapılması, duvarların doğal görünmesi için doğal taşlarla kaplanması gibi birbirinden farklı dekorasyon ve uygulama yapılabilmektedir. Yaya Yolları Oyun alanı zeminleri Teraslar Yürüme yolları Dinlenme alanları Araç yolları Bisiklet yolları

Detayları Gör...

DECK UYGULAMASI eren peyzaj
DECK UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Deck Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Deck Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Deck, genelde dış mekan parkesi olarak kullanılan ahşap zemin kaplamasıdır. Deck tercihi yapılırken dış mekan koşullarıyla barışık olacak sert ağaçlar tercih edilmelidir. Uygulama detayları olarak; zeminin kotlaması yapılır, zemine ahşap veya kutu profil olarak ızgaralar vidalanır gerekirse tutkallanır, sabitlenir, üzerine deckler havşa açarak üstten vidalanır veya gizli birleşim montaj elemanlarıyla vidalar görünmeyecek şekilde montaj yapılır, zımparası yapılır ve dış mekan koruyuculu yağ sürülür. Kullanım alanları : Havuz kenarları, iskeleler, güneşlenme alanları, balkonlar, teraslar, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, soyunma odaları, saunalar, bahçe / pergola / çardak zeminleri, banyo zeminleri, duş tekneleri, yat güverteleri, saksılıklar ve dış mekan dekoratif mobilyaları.

Detayları Gör...

TRAVERS UYGULAMASI eren peyzaj
TRAVERS UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Travers Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Travers Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sert ve zor iklim şartlarına uygun ve uzun ömürlü bir ahşap malzeme olan travers peyzaj alanında bir çok farklı uygulamaya sahiptir. Bahçe kademelendirmesi, duvar elamanları, merdivenler, yollar, verandalar, çitler, tümsekler ve arık gibi farklı alanlarda kullanılabilen travers son derece dayanıklı ve minimum bakımla uzun süre kullanılabilen bir malzemedir.

Detayları Gör...

ÇOCUK OYUNLARI GRUPLARI UYGULAMASI eren peyzaj
ÇOCUK OYUNLARI GRUPLARI UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Çocuk Oyunları Grupları Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Çocuk Oyunları Grupları Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eren Peyzaj, 20 yılı aşan piyasa tecrübesi ve bilgi birikimi ile yola çıkarak 2013 yılında kurulmuştur. Eren Peyzaj olarak amacımız; kullanıcıların kaliteli zaman geçirebilecekleri, iyi tasarlanmış mekanlar yaratmak ve bu mekanların sürdürülebilirliği için çalışmaktır. Uygulama hizmetimiz nasıl ilerliyor? - İlk olarak alanında profesyonel mimar ve mühendislerimizden oluşan ekibimiz uygulama yapılacak alanı keşif amaçlı ziyaret etmektedir. - Gerekli ölçümler alınır, fotoğraflar çekilir. - Mimarlarımız kendi görüşlerini size aktarırken aynı zamanda sizin görüşlerinizi not alır. - Elde edilen fizibiliteler sonucu bilgisayar ortamında Autocad, Photoshop, 3DS Max gibi peyzaj mimarisinin olmazsa olmazı programları kullanarak karşılıklı yaptığımız istişare sonucu gerçeğe en yakın ölçümler ve görüntüler elde edilir. Size gösterilir. - Görselleri beğenmeniz durumunda projede uygulanan sert ve yumuşak peyzaj ekipmanları eksiksizce alana uygulanarak teslim edilir.

Detayları Gör...

İÇ VE DIŞ MEKAN BİTKİ SATIŞI eren peyzaj
İÇ VE DIŞ MEKAN BİTKİ SATIŞI

Eren Peyzaj olarak İç ve Dış Mekan Bitki Satışı hizmeti vermekteyiz. İç ve Dış Mekan Bitki Satışı hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu hizmeti sunan profesyonel bir firma Eren Peyzaj olarak, modern ve mimari dinamiklere uygun dekorları hayatınızın her alanında uygulayabilmenizi sağlayan binlerce bitki türünü sizlerle buluşturuyoruz. Ülkemizde ve dünyada son yıllar içerisinde  modern mimarinin gelişimesyle birlikte önemi oldukça artan peyzaj çalışmalarında, farklı renkler ve türlerde bitkilerin, dış ve iç mekan süs bitkileri çeşitlerinin kullanımı sizler için huzur dolu doğayla iç içe mekanlar yaratmaya önemli imkan sağlar. Resmi kuruluşlarda veya yaşam alanlarınızda sahip olmak istiyorsanız, Eren Peyzaj olarak sunduğumuz tüm bitki satışı ve peyzaj hizmetimizlerimizden yararlanabilirsiniz. 

Detayları Gör...

PERİYODİK BAKIM eren peyzaj
PERİYODİK BAKIM

Eren Peyzaj olarak Periyodik Bakım hizmeti vermekteyiz. Periyodik Bakım hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bahçe bakımı budama, gübreleme, çim biçimi, hastalıklarla mücadele, sulama gibi işlemlerin zamanında ve usulüne uygun olarak yapılması olarak tanımlanabilir. Periyodik bahçe bakımında ihtiyaçlar doğrultusunda sezonluk ya da yıllık olarak bahçeler düzenli olarak kontrol altında tutulur.  

Detayları Gör...

DANIŞMANLIK eren peyzaj
DANIŞMANLIK

Eren Peyzaj olarak Danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. PEYZAJ DANIŞMANLIĞI Sadece bitkiler için değil, içerisinde yapısal tüm peyzaj elemanlarını da barındıran alanların tüm gereksinimleri incelenerek, yapılan gözlemler neticesinde, bu alanlarda yapılması gereken işlemleri mal sahibine aylık-haftalık çizelgeler şeklinde sunulmaktadır.  Bu süreç içerisinde çimlerin ne zaman ve nasıl biçilmesi gerektiği, bitkilerin ne zaman nasıl budanması veya gübrelenmesi gerektiği, ahşap bölümlerin bakımı ve daha birçok bunlar gibi işlemler mevcuttur.

Detayları Gör...

YAPAY BİTKİ UYGULAMASI eren peyzaj
YAPAY BİTKİ UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Yapay Bitki Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Yapay Bitki Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapay bitkiler, her çeşitte karşımıza çıkan ve her noktada kullandığımız malzemelerdir. Yapay bitkiler genellikle dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Evimizin veya işyerimizin kenarında illaki rastladığımız ürünlerdendir. Buna ek olarak otel, restoran gibi yerlerde rahatlıkla da rastlamak mümkündür. Ayriyeten yapay bitkilerin malzeme kalitesi uzun kullanım ömrü açısından büyük önem taşımaktadır.  

Detayları Gör...

BİTKİ KİRALAMASI eren peyzaj
BİTKİ KİRALAMASI

Eren Peyzaj olarak Bitki Kiralaması hizmeti vermekteyiz. Bitki Kiralaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eren Peyzaj, 20 yılı aşan piyasa tecrübesi ve bilgi birikimi ile yola çıkarak 2013 yılında kurulmuştur. Eren Peyzaj olarak amacımız; kullanıcıların kaliteli zaman geçirebilecekleri, iyi tasarlanmış mekanlar yaratmak ve bu mekanların sürdürülebilirliği için çalışmaktır. Uygulama hizmetimiz nasıl ilerliyor? - İlk olarak alanında profesyonel mimar ve mühendislerimizden oluşan ekibimiz uygulama yapılacak alanı keşif amaçlı ziyaret etmektedir. - Gerekli ölçümler alınır, fotoğraflar çekilir. - Mimarlarımız kendi görüşlerini size aktarırken aynı zamanda sizin görüşlerinizi not alır. - Elde edilen fizibiliteler sonucu bilgisayar ortamında Autocad, Photoshop, 3DS Max gibi peyzaj mimarisinin olmazsa olmazı programları kullanarak karşılıklı yaptığımız istişare sonucu gerçeğe en yakın ölçümler ve görüntüler elde edilir. Size gösterilir. - Görselleri beğenmeniz durumunda projede uygulanan sert ve yumuşak peyzaj ekipmanları eksiksizce alana uygulanarak teslim edilir.

Detayları Gör...

BİTKİ ÜRETİMİ eren peyzaj
BİTKİ ÜRETİMİ

Eren Peyzaj olarak Bitki Üretimi hizmeti vermekteyiz. Bitki Üretimi hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eren Peyzaj, 20 yılı aşan piyasa tecrübesi ve bilgi birikimi ile yola çıkarak 2013 yılında kurulmuştur. Eren Peyzaj olarak amacımız; kullanıcıların kaliteli zaman geçirebilecekleri, iyi tasarlanmış mekanlar yaratmak ve bu mekanların sürdürülebilirliği için çalışmaktır. Uygulama hizmetimiz nasıl ilerliyor? - İlk olarak alanında profesyonel mimar ve mühendislerimizden oluşan ekibimiz uygulama yapılacak alanı keşif amaçlı ziyaret etmektedir. - Gerekli ölçümler alınır, fotoğraflar çekilir. - Mimarlarımız kendi görüşlerini size aktarırken aynı zamanda sizin görüşlerinizi not alır. - Elde edilen fizibiliteler sonucu bilgisayar ortamında Autocad, Photoshop, 3DS Max gibi peyzaj mimarisinin olmazsa olmazı programları kullanarak karşılıklı yaptığımız istişare sonucu gerçeğe en yakın ölçümler ve görüntüler elde edilir. Size gösterilir. - Görselleri beğenmeniz durumunda projede uygulanan sert ve yumuşak peyzaj ekipmanları eksiksizce alana uygulanarak teslim edilir.

Detayları Gör...

Instagram

@eren.peyzaj